عملیات محلول پاشی و تثبیت خاک در قسمت خاکی جاده دسترسی معدن کائولن و سنگ ساختمانی زنوز شرکت صنایع خاک چینی ایران با هدف حفاظت از محیط زیست آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع خاک چینی ایران، مدیر معادن این شرکت عملیات محلول پاشی با مواد  حاصل شده از شورابه های کویر مرکزی ایران حاوی کلرید کلسیم و کلرید منیزیم را بهترین راه حفاظت از محیط زیست عنوان و خاطرنشان کرد:  به جهت جلوگیری از ایجاد گرد و خاک ناشی از عبور و مرور وسائل نقلیه، عملیات مالچ پاشی با محلول تثبیت خاک SSR400 در  قسمت خاکی جاده دسترسی معدن همه ساله پس از اتمام فصول بارندگی سال در بازه های زمانی مورد نیاز، انجام می گیرد.

حسن زهدی ادامه داد: طول جاده دسترسی کارگاه های استخراجی معدن کائولن و سنگ ساختمانی زنوز به کارخانه فرآوری 13کیلومتر است که حدود نصف مسیر جاده آسفالت می باشد که روزانه بالغ بر 4 هزار تن مواد معدنی توسط کامیون های کمپرسی به کارخانه فرآوری حمل می شوند.

زهدی در خصوص مزایای اجرای این طرح نیز افزود: سالم ماندن هوا و پوشش گیاهی، جلوگیری از مصرف بی رویه آب به منظور آب پاشی و انطباق ساختار محلول به عنوان محلول پاک و بدون ضرر به محیط زیست اشاره کرد.

مدیر معادن شرکت صنایع خاک چینی ایران حفاظت از محیط زیست را عامل اصلی توسعه پایدار عنوان نموده و رعایت آیین نامه ها و الزامات زیست محیطی را از وظایف اصلی کارکنان واحد معدن و شرکت عنوان کرد و گفت: پرسنل این شرکت با به کارگیری دانش روز دنیا تمام سعی خود را برای حفظ محیط زیست در معدن و کارخانه انجام می دهند.

شرکت صنایع خاک چینی ایران دارای بزرگترین معدن کائولن در سطح خاورمیانه و جزءیکی از بهترین تولیدکننده و صادر کننده کائولن فرآوری شده در سطح جهان است.

اشتراک گذاری

تاریخ انتشار خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com