مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنایع خاک چینی ایران برای سال مالی منتهی به 29 اسفندماه ۱402 در سالن کنفرانس مجموعه تلاش با حضور بیش از 82 درصد از سهامداران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع خاک چینی ایران، پس از تعیین اعضای هیئت رئیسه مجمع، مدیرعامل شرکت با ارائه گزارشی از فعالیت های این شرکت از رشد کلیه شاخص‌های عملکردی در صنایع خاک چینی ایران خبر داد.

علی بیات ماکو از افزایش فروش شرکت در سال گذشته خبر داد و افزود: فروش شرکت از مبلغ 8.318.553 میلیون ریال در سال 1401به مبلغ 13.108.774 میلیون ريال در سال 1402 رسیده است که نشان از رشد 58 درصدی دارد.

وی با بیان اینکه سود ناخالص شرکت نسبت به سال 1401 رشد 30 درصدی داشته گفت: میزان سود ناخالص شرکت در سال 1401 مبلغ 5.989.026 میلیون ريال بود که این مقدار در سال 1402 به مبلغ 7.766.906 میلیون ريال رسیده است.

مدیرعامل صنایع خاک چینی ایران ادامه داد: سود خالص این شرکت در سال 1401 مبلغ 6.414.276 میلیون ریال بود که در سال 1402 این میزان با رشد 3 درصدی به مبلغ 6.580.410 میلیون ریال رسیده است.

بیات ماکو در خصوص سود عملیاتی شرکت نیز گفت: سود عملیاتی از مبلغ 5.783.472 میلیون ریال در سال ۱401 به مبلغ 7.097.855 میلیون ریال در سال ۱402 رسیده که نمایانگر رشد 23 درصدی است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه صنایع خاک چینی ایران در چرخه تولید و صنعت کشور گفت: شرکت صنایع خاک چینی ایران یکی از مجموعه های درخشان در حوزه معدن و فرآوری مواد معدنی در کشور است که توانسته است محصولات جانبی را نیز به چرخه تولید اضافه کند.

بیات ماکو ادامه داد: تولید بلوک سبک گازی و ملات خشک یکی از محصولات جانبی است که از سیلیس باقی مانده از کائولن فرآوری شده با هدف دستیابی به بازارهای فروش داخلی و خارجی یکی از موفقیت های بزرگ پرسنل این شرکت می باشد.

وی با بیان اینکه در سالجاری تلاش خواهد شد تولید بلوک سبک گازی به ظرفیت اسمی خود برسد افزود: اخد استانداردهای لازم برای پانل های سقفی و دیواری و ورود آنها به بازار فروش یکی دیگر از اهدافی است که شرکت دنبال خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت صنایع خاک چینی ایران همچنین به تلاش متخصصین این شرکت در خصوص ایجاد تنوع در محصولات کائولن فرآوری شده اشاره و خاطرنشان کرد: به همت پرسنل و کارشناسان این شرکت دو محصول کائولن فرآوری شده جدید با عناوین DZWNK1 و DZWNK2 طراحی و بصورت آزمایشی تولید شد.

وی در مورد خصوصیات این دو محصول جدید افزود: بالا بودن درصد آلومینا، سفیدی خام و پخت بالا، توانایی صادرات و جایگزینی با کائولن های وارداتی مصرفی در صنایع کاغذ سازی علاوه بر مصرف در صنایع کاشی و سرامیک از جمله خصوصیات منحصر بفرد این دو محصول جدید در مقایسه با کائولن های تولیدی داخل و وارداتی به کشور می باشد.

بیات ماکو صنایع خاک چینی ایران را یکی از شرکت های پیشرو در توسعه معادن عنوان و خاطرنشان کرد: توسعه معادن و رسیدن به سود پایدار با ارزش افزوده بالا و سودآوری برای سهامداران یکی از اهداف تیم جدید مدیریتی این شرکت می باشد.

در جلسه مجمع عمومی سالیانه سال مالی منتهی به 29 اسفند 1402 شرکت صنایع خاک چینی ایران، مصوب شد، از سود قابل تقسیم، مبلغ 6.405.000 میلیون ریال به سهامداران پرداخت گردد که با این تصمیم به ازای هر سهم مبلغ 1830ریال سود تعلق خواهد گرفت.

در پایان نیز پس از استماع گزارش حسابرس قانونی، صورت‌های مالی شرکت به تصویب رسید و نسبت به تعیین پاداش اعضای حقوقی هیئت مدیره شرکت، انتخاب حسابرس قانونی و تعیین روزنامه کثیرالانتشار به منظور درج آگهی های شرکت تصمیمات لازم اتخاذ شد.

اشتراک گذاری

تاریخ انتشار خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com